BBC micro: bit — навчає програмуванню

На прикінці минулого року я отримав від Dmitry Chaplinsky два екземпляри плати малесенького комп’ютера виробленого на замовлення BBC. Протягом зими я мав нагоду продемострувати деякі можливості цього «британського освітнього дива» окремим групам своїх учнів у Києві та Вінниці. Тож прийшов час ознайомити з ним всіх зацікавлених у темі micro: bit.

Саме у цій статті буде подано лише загальну інформацію про пристрій, а поступово в окремих публікаціях розділу Micro:bit я буду розповідати про можливості використання його у навчанні дітей програмуванню.

Ініціатором проекту стала компанія BBC, яка вирішила створити і подарувати мікроком`ютер всім школярам Великобританії починаючи від 7 років. Так просто взяти і подарувати. Проект називався BBC Make it Digital в результаті якого мільйони школярів в Англії, Шотладніі та Уельсі отримали кишенькові мікрокомп’ютери для залучення до програмування і сучасних  технологій.

Microbit — це не просто мікроконтролер, типу Arduino — це справжній одноплатний комп’ютер створений BBC в партнерстві з ARM, Barclays, element14, Lancaster University, Microsoft, Samsung та іншими.

Завдяки такій співпраці, вдалося створити не тільки сам пристрій, а й комплекс навчальних програм та інструментів, що спрощують знайомство з комп’ютером і освоєння мов програмування. Амбітна мета, яку ставить BBC — це виростити з молодого покоління когорту новаторів, допомогти їм стати кодерами, програмістами та спецами з електроніки для нової цифрової ери.

Для Microbit були перенесені мови програмування високого рівня, такі як Python і Java Script, створені візуальні блокові редактори, на зразок Skratch — які дозволяють дітям конструювати програми з модулів, що виконують певні дії. Це наприклад Microsoft block editor, Візуальний редактор Java-script від Code Kingdoms, а також редактор від Майкрософт, адаптований для тачскрін пристроїв.

Це мікрокомп’ютер, розроблений на базі 32-розрядного процесора ARM® Cortex, на платі якого вже інтегровані ряд датчиків і сенсорів:

  • матриця з 25 світлодіодів.
  • акселерометр
  • цифровий компас
  • датчик температури
  • 2 програмовані кнопки управління
  • 3 аналого-цифрових порти
  • датчик освітленності
  • роз’єм для підключення батареї
  • і навіть вбудований Bluetooth 4.0

Можливості реалізації навчальних проектів майже безмежні. До експериментів можна приступити відразу ж, підключивши до комп’ютера через USB кабель або до смартфону по Bluetooth. При підключенні до комп’ютера Microbit визначається як USB-флешка. Завантаження програми проводиться простим копіюванням бінарного файлу, згенерованого редактором, в якому ви пишете програму.

Microbit — несподівано простий і цікавий навчальний проект в сфері комп’ютерних технологій.

BBC micro: bit — навчає програмуванню

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *